cs

Tomáš Hájek

Tomáš Hájek je středočeský výtvarník zabývající se řezbou, tvorbou 3D objektů a grafikou. Je zakládajícím členem výtvarného sdružení "2. nástupiště 2. kolej". Tematicky se zaměřuje na zpracování současných témat stylizovaných do tvarosloví dřevěných a železných objektů. Abstraktní motivy mají vždy vazbu na skutečnost. V řezbách s přírodní tematikou využívá motivu růstu i rozkladu, které jsou obsažené v samotném materiálu. Jeho poslední práce reagují na situaci kolem pandemie a její reflexe ve společnosti.

Tomáš Hájek měl samostatnou výstavu soch, grafik a fotografií nazvanou "Z Betléma do Nazaretu" v Galerii pod radnicí v Praze Žižkově v roce 2019. V posledním roce vystavoval společně s M. Janošíkem v pardubickém Mázhauzu (Krajina, stromy, tvary) a v Galerii 1 Prahy 1 (Mikrosvět zdravotnických laboratoří v makrosvětě). Oba autoři vytvořili pro jihlavskou galerii Nonstrop venkovní instalaci Vodní kaple, která prostřednictvím 3700 naškrobených látkových čtverců reagovala na déšť a tím poukazovala na nedostatek vody v krajině. Tomáš Hájek navrhnul konstrukci Potulné galerie, která umožňuje skupině "2. nástupiště 2. kolej" vystavovat v plenéru - v roce 2021 na festivalu Povaleč. Pro doplnění programu výstav Tomáš Hájek připravuje dětské workshopy s tiskem linorytů, monotypem nebo litím voskových forem. T. Hájek pořádá výtvarnou soutěž Úvalská šiška, kde jsou návštěvníky závěrečného setkání hodnoceny dodané práce na předem zvolené téma.

Práce autora jsou v soukromých sbírkách a v kolekci Muzea Turnov.

Větší část jeho tvorby a kontaktní formulář lze najít na stránkách.

Kontakt:

www.2-2.cz

 tel. 737 264676 

mail: tomshajek@seznam.cz Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.