Valérie Vostřáková

Už jako malá jsem byla tvořivá, ráda jsem kreslila ve škole, krátce jsem chodila i na výtvarný kroužek. Zlomový bod však přišel při nástupu na střední školu, kdy jsem musela naplno věnovat studiu, ale veškeré další zájmy, šly v tu dobu stranou. Jsem vystudovaný strojař, což pro ženskou možná není tolik typické. Technika a technicky výkresy mne vždy bavili, proto kreslení tužkou mi bylo nejblíže. Naplno realistické kresbě jsem se začala věnovat před třemi lety.
Fascinovaly mě kresby – naprosto neskutečná díla španělských hyperrealistických kreslířů. Navštívila jsem i par kurzů kreslení v Praze, ale žádný mi nenabídl to, co jsem očekávala, byl to takový pokus – omyl. A tak jsem začala studovat jejich kreslení sama, za pomocí krátkých videí na internetu. Krůček po krůčku jsem se posouvala dopředu, a postupnou praxí se snažila své schopnosti rozvíjet.

Inspiraci pro své kresbyhledámvšude – na internetu, v životě, na fotkách. Baví mě složité předlohy, kde je hodně detailů a struktur (látky, pokožky, srst zvířat atd.). Snažím se obyčejnou grafitovou tužkou, gumou a stínováním přidat svým obrazům barvu tak, aby bylo ihned zřejmé, že vlasy jsou rezaté nebo oči modré.

Hodně mně baví lidské emoce, proto vybírám předlohy nebo náměty emotivní a také s nějakým příběhem. Tak, aby má díla nebyla nudná jako obyčejné portréty nebo omalovánky, ale aby vyvolávali přinejmenším úsměv.Také sbírám další zkušenosti. Než jsem shromáždila ti, co mám, udělala jsem spoustu chyb, a tak se moc snažím už žádné další nedělat. Doufám, že jednou budu moci o své zkušenosti v kreslení podělit, pokud o to bude zájem

A moje tajemství úspěchunikdy nepřestávám učit se a trénovat, neustále se snažím o větší propracovanost a zdokonalení svých dalších tvoreb.

Kontakt:

tel.: 720072228

email: waleria@tiscali.cz

FB: Valérie Vostřáková - Art

IG: val_art.official