cs

Vendula Šafránková

Narodila jsem se a žiji v Hradci Králové.

Kreslit a malovat mě bavilo od dětství. Po maturitě na gymnáziu jsem se přihlásila na pedagogickou fakultu, obor výtvarná výchova, ale bohužel jsem nebyla přijata.

Nastoupila jsem do zaměstnání, za rok se mi narodil syn, a už jsem na další studia nepomyslila. Po několika letech jsem při zaměstnání vystudovala ještě obchodní akademii a začala jsem pracovat jako účetní. Účetnictví a čísla vůbec mě bavilo, zůstala jsem v oboru až do důchodu. Na malování jsem vcelku zapomněla.

Až pár let před odchodem do důchodu jsem opět vzala štětec, uhel, tužku zase do ruky. Začala jsem chodit do kurzu, které v Hradci Králové pořádá Daniel Suchý. Zjistila jsem, že mě kreslení a malování stále ještě baví - chodím k Danielovi už více než 10 let. Ale více systematicky jsem se kresbě a malbě začala věnovat až po odchodu do důchodu.

V roce 2017 jsem se účastnila plenéru Malíři Orlických a Sovích hor, kde jsem se seznámila s prací s akrylem. S malujícími přítelkyněmi jezdíme malovat do přírody, například do okolí Litomyšle, ale i do Itálie, a předloni poprvé jsem navštívila Provence v jižní Francii, kde jsem zkusila malbu olejem. Více než malba mě ale baví kresba, například uhlem.

Rovněž akvarelová malba mě velmi zajímá. Raději než krajinu maluji či kreslím figury a portréty. Zatím jsem s jedinou výjimkou nikde nevystavovala, jedenkrát to bylo v r. 2013 s přáteli z kurzu.

Kontakt:

e-mail: vendula.safrankova@seznam.cz

tel: 730 170 408
Hledá se YETTI 2021

Hlasujte pro neobjeveného nejlepšího umělce našeho festivalu! Hlas lidu je hlas boží. Každý může hlasovat pouze jednou. Prvních deset umělců dostane krásnou medaili a první dostane pohár YETTI 2021 - nejlepší umělec pro letošní rok.

Takže vzhůru na hlasování a držíme palce! https://www.survio.com/survey/d/G4F1B6T2B6Z8I3A6P

Vyhodnocení soutěže " Hledá se YETTI 2021" bude v sobotu 30. 10. 2021 v průběhu našeho slavnostního večera na festivalu.