cs

Vendy Riedlová

Jmenuji se Vendy Riedlová a na sociálních sítích mě můžete najít také pod zkratkou ArtbyVenRie.

V dětství jsem často trávila prázdniny v přírodě a postupně jsem začala objevovat její krásu, zejména květin. Tento obdiv ke květinám mě přivedl ke studiu aromaterapie a k zájmu o bylinky a jejich blahodárné účinky pro naše tělo. Rovněž jsem všechnu tu krásu začala kreslit a malovat.

Přestože jsem se po gymnáziu dala na studium chemie na VŠCHT v Praze a Pardubicích a načas se vzdálila svým malířským touhám, nakonec jsem se k nim vrátila a už u nich zůstala.

Kreslila a malovala jsem od dětství a posledních dvanáct let maluji neustále (pastelky, suchý pastel, akryl, olej, akvarel).

V Plzni jsem studovala interiérový a exteriérový design na Ústavu umění při Západočeské univerzitě v rámci celoživotního vzdělávání.

Mým velkým vzorem jsou američtí malíři Gary Jenkins, Nancy Medina a brazilský akvarelista Fabio Cembranelli. Z klasiků pak obdivuji Claude Moneta.

V současnosti se věnuji hlavně akvarelu a tvorbě šitých náramků. Setkat se se mnou můžete na akvarelových workshopech v Praze nebo při individuálních lekcích.

Kontakt:

Ing. Vendulka Riedlová

web: www.riedlova.cz

e-mail: vendulka@riedlova.cz

telefon: +420 775 511 590

IG: artbyvenrie

FG: Art by VenRie