Veronika Kopečná

Výtvarnice Veronika Kopečná pochází z Turnova. Zde také stále žije a tvoří. Je to multidisciplinární umělkyně, která se zabývá malbou, sklem a designem svítidel. Vystudovala ateliér Sklo v Ústí nad Labem v ateliéru Doc.ak.mal. Ilji Bílka, který jí podporoval také v malbě. Při malbě používá mnoho médií. Od akrylu, přes akvarel, inkousty až po nejrůznější kombinované techniky. Papír je pro ní také fenomén. Některá její díla jsou na pomezí malby a designu. Jednotlivé disciplíny jí navzájem inspirují, proto tvoří jedinečné kusy.

V posledních dvou letech se věnuje převážně inkoustům, kdy vytváří jemná a smyslná díla inspirovaná krajinou klidu. Inkoust je pro Veroniku velice zásadní médium, díky procesu vzniku díla. Využívá takzvané organizované náhody, kterou docílí úžasných metalických efektů.

Občas si odběhne i k akvarelům, kdy hledá přírodní inspirace v malých formátech. Zachycuje dřeviny abstraktním způsobem a hledá průsvit skrze les.

Akrylovými barvami zachycuje prchlivé nálady. Nespojuje malby do sérií, tudíž každé plátno je originál, který zachycuje daný okamžik jen jednou.

Její práci si můžete prohlédnout zde:

Web: https://www.veronikakopecna.cz

IG: veronika_kopecna_art https://www.instagram.com/veronika_kopecna_art/?hl=cs

FB: Veronika Kopecna Art https://www.facebook.com/profile.php?id=100088599780018