cs

Veronika Zahrádková

 V roce 1976 jsem se narodila do rodiny veterináře, který krásně kreslil a pediatričky, která mi namalovala nejkrásnější obrázek do dětského památníku.

Od dětství mě svět výtvarného umění okouzloval. A já se do něj nořila a opětovně od něj utíkala ke studiu jiných oborů. Nakonec jsem se k němu definitivně vrátila přes sociální pedagogiku a práci s dětmi i dospělými.

Nikdy nevím, jak odpovídat na častou otázku " Co maluješ?" Protože náměty na mé obrazy se rodí nečekaně a mou fantazii dokáže probudit dopravní značka u silnice, stará zrezlá maringotka po dálničním mostem , stejně jako přírodní zákoutí. Vždy je to okouzlení okamžikem nebo emocí a ty se pak snažím vyjádřit pomocí oleje, akrylu nebo suchého pastelu.

Ráda pracuji s powertexem. Médiem ,které umožňuje 3D efekt přenést na plátno. Dává mi možnost použít takřka jakýkoliv materiál, zakomponovat ho do obrazu a dotvořit dle fantazie. Mohu z něj tvořit plastické objekty a rozsvěcet je.

Nedávno mi kdosi řekl, že mu většina mých obrazů připomíná kartičky ze společenské hry Dixit. A mě to nesmírně zalichotilo. Protože fantazie je podle mě bohatství. A pokud se někdo alespoň pohledem a myšlenkou zastaví u některého z obra mých obrazů, pokud v něm probudí zájem, fantazii, radost , vlastně jakékoliv emoce, znamená to, že jsme se spolu potkali a na malou chvilku prolnuli. A to vnímám jako velkou poctu.

Kontakt:

web: www.atelierviscum.art

IG: atelier-viscum