Vladimír Duda

Fyzioterapeut, terapeut tradiční čínské medicíny, sportovec, amatérský fotograf…

Narodil jsem se v roce 1963 v Kroměříži.

V letech 1981 – 2000 jsem působil v armádě jako ekonom, kde jsem své působení ukončil v Praze na ministerstvu obrany.

Jelikož jsem od mládí sportoval a věnoval se především bojovým sportům, kde docházelo často i k úrazům, a také proto, že jsem vyrůstal ve zdravotnické rodině, začal jsem se zajímat o léčitelství a později i o práci s lidským tělem, což mě přivedlo po ukončení vojenské kariéry ke studiu fyzioterapie a později i ke studiu tradiční čínské medicíny v Brně, Praze a Ostravě. Od roku 2000 mám svou privátní rehabilitační praxi v areálu hotelu Octárna v Kroměříži.

A právě pořizování fotodokumentace při zpracovávání diplomových a závěrečných prací mě přivedla k amatérské fotografii.

Abych se v problematice fotografování zdokonalil, absolvoval jsem školení u firmy NIKON a později u Foto Škoda večerní školu focení pod vedením Pavla Scheuflera. Další inspiraci získávám účastí na foto workshopech po celé republice, např. u Jirky Růžka, Rudolfa Dymáka, Terezy z Davle, Martina Skřivánka s Robertem Vano a dalšími. Jelikož ve své profesi fyzioterapeuta léčím především pohybový aparát, neměl jsem daleko k zaměření své tvorby na focení portrétů, glamour a fotografií aktů. Od roku 2023 jsem členem fotoklubu Czech Art Photo.

V srpnu 2023 jsem úspěšně uspořádal svou první výstavu akt a glamour fotografií s vernisáží v galerii U malého Maxe v Kroměříži.

Své fotky posílám do různých fotografických soutěží jako například Fotograf roku, kterou organizuje časopis Foto video, do fotosoutěží Czech Art Photo, na holandský web Photocrowd a další.

Účastí na Open Art Fest chci nasbírat další zkušenosti a nové kontakty.

Kontakt:

https://foto-tuti-duda.webnode.cz

https://www.czechartphoto.com/vladimir-duda/

FB: https://www.facebook.com/foto.tuti.1

IG: https://www.instagram.com/fototutiduda/?hl=cs

Tel.: 603 785 385

e-mail: dudavlad8@gmail.com