Werner Zährl

Představuje Curvingismus, jehož podstatou je zobrazení obrazových vjemů autora pomocí křivek. Křivky připomínající stopy ve vodě vyřezané surfovým prknem nebo také křivky stop na svahu v čerstvém sněhu, které vytvořil sjezdař, užívající si svou jízdu.

Stopy křivek na plátně, vytrácející se podobně jako na hladině moře v barvách, které umocňují celkový výraz díla, mohou někomu vzdáleně připomínat spoje vitráže.

Werner Zährl se narodil v Karlovarském kraji, kde také působí. Mezi jeho prvotní díla patřily realistické malby s japonskou tématikou, která se nepozorovaně přehoupla k tématům bouřlivého moře, starodávných lodí a nekonečných pláží.

Autorova díla proplula až do současnosti, do života lidí 21. století, do jejich zálib i neřestí. Křivky a úsměvy lidí spolu s uvědoměním si nekonečné krásy jejich bytí v dnešním uspěchaném světě autor zobrazuje nejenom ve svých kresbách, ale i v malbách, které nás nutí snít, a nechat se unášet kamsi do dáli s pocitem dobré nálady. Z původní japonské tématiky přenesl snad pouze velkou signaturu, kterou vkládá do svých děl především ultramarínově fialovou barvou.

Na festivalu OPEN ART FEST se bude autor prezentovat díly: Sirény, Rialto, Doky Svaté Kateřiny, Sladká vášeň a další..

www.werner-zahrl.com


Bar 

- technika akryl, velikost 110x120cm, podklad plátno, rok 2010/04, sign. olej

- je horký letní den, jste na rozpálené pláži a prahnete po osvěžení.

Vstupte tedy do slunného baru s výhledem na pláž a moře ztrácející se v bílém oparu. Hraje vaše oblíbená hudba a kolem vás krouží lidé, poznáváte je? 

Nebo se Vám z té barevné hudby zatočila hlava? 

Na obraz jsem použil iridescentní barvy, pokud tedy obraz vhodně nastavítíte, můžete si svou hudbu dopřávat až do rána.


Sirény 

- technika akryl, velikost 100x90cm, podklad plátno, rok 2010/09, sign. olej

- odpradávna lákají námořníky brázdící moře a oceány, jsou skutečné nebo je to jen pouhý mýtus?

Plujete na jachtě někde v koňských šířkách, žádný vítr, žádný mráček. Spalující slunce a dusno útočí na Vaši mysl, když v ten okamžik se na pravoboku objeví za silného hřmotu ohromná vlna doprovázena barevným zpěvem sirén, které si s vlnou hrají, proplouvají ji a přeskakují. 

Je to pravda, nebo pouze přelud, který jste si vytvořili před strachem z vlny, která Vás svou silou nevyhnutelně sroluje do temnot oceánu? 

Zastavte čas a zadívejte se do mokrého tance sirén.


Coitus 

- technika akryl, velikost 150x100cm, podklad plátno, rok 2011/06, sign. olej

- nechte se vtáhnout do ložnice dvou pulzujících milenců a sledujte bez ostychu jejich náruživý akt v peřinách. Nebo snad bílé peřiny na kterých se děj odehrává je pouze optický klam?

Možná se právě díváte na smyslné pozadí krásné ženy oděné v bílých.... Hledejte pravdu a nechte se inspirovat.
Eiffelovka 

- technika akryl, velikost 130x70cm, podklad plátno, rok 2012/02, sign. olej

- je pozdní večer, odplouváte lodí na večerní romantickou projížďku Paříží a už z dálky Vás ohromí

novodobý symbol tohoto krásného města.

Zlatá záře mohutné ocelové konstrukce oslňuje jako právě nalezený poklad.

"ZASTAVTE LOĎ" v duchu křičíte na kapitána, když se věž rozzáří na všechny strany.

Já pro Vás tu loď zastavil.

Zadívejte se do obrazu, který je namalován tak důmyslně, že při různém osvětlení Vám navodí pocit nejenom okamžiku, kdy se věž rozsvítí díky iridescentním barvám, které jsem na obraz použil.