Zuzana Muzikant Jeřábková

Autorka se narodila 12.5.1982 v Mladé Boleslavi. Již od předškolních let je její zálibou výtvarná činnost a to hlavně kresba a malba. Velice brzy se u ní začíná projevovat talent. Několik let dochází do základní umělecké školy k ak. malíři Stanislavu Kovářovi, kde získává převážně základy kresby, a pro zájem o výtvarný obor poté vystuduje obor Aranžér.

Nejprve kreslí jen pro sebe, později pro přátele a jejich známé, a to hlavně portréty. Postupem času jí zájem o její tvorbu dodává odvahu a v roce 2007 se účastní první společné výstavy Salon mladoboleslavských výtvarníků.

Za zlomový považuje rok 2008. Od té doby se díky maximální podpoře svého partnera a nyní i manžela věnuje malbě mnohem častěji a postupně se rozvíjí i v dalších příbuzných oborech. Od roku 2008 se zabývá i olejomalbou. Nejprve se snaží o ryzí realismus, ale brzy zjišťuje, že jí tato technika nedává volnost, kterou ve tvoření hledá. 

Od té doby obrazy pojímá svou formou, a i když se většinou jedná o realistické náměty, často její zpracování dává obrazu abstraktní nádech. Ve své tvorbě se zabývá hlavně portréty a přírodními motivy. Sama autorka o svých obrazech říká: ''Často ani nemám představu, jak bude dílo nakonec vypadat. Je to směs nápadu, momentální nálady a pocitů, které ve mně postupně vznikající obraz vyvolává."

Štětcem i pomocí špachtlí vytváří obrazy, které jsou výrazné svou barevností a působí pozitivně. Malování je pro ni relaxací, způsobem vyjádření i terapií. Nejvíce ji těší, když má z obrazu radost nejen ona, ale i jeho majitel. Je členem Mladoboleslavského sdružení umělců VLNA a Sdružení výtvarníků ČR.

V současné době navštěvuje hodiny figurální malby u Ak. malíře Ildara Youssupova.

Poslední výstavy: 2014 - Praha, OC Palladium, 2015 - Praha - Mirland s.r.o., 9-10/2015 - Mladá Boleslav - Městská galerie Pod Věží

Chystané výstavy: Galerie TEMPL - Mladá Boleslav 2 - 3/2016, Lesní Ateliér Kuba - Kersko 3/2016, Praha - Výtvarná kavárna - 11/2016

Kontakt: jezuzka@gmail.com 

Mobil: +420777312175

Web: https://zuzcina-obrazarna.webnode.cz/